1 Haziran 2016

Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ferit Demirkan ile Sohbetteydik...

Geçtiğimiz hafta yoğun geçti bizim için. Haftanın ilk günü Balat'in güzel bir mekanlarından biri olan "Perispri"de
 güzel bir sohbet için bir araya geldik. Daha önce blogumda da yer verdiğim Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ferit Demirkan'a estetik ile ilgili merak edilenleri sorduk o da en içtenliği ile cevapladı. Ayrıca yenilenen web sitesinin yeni yüzü için de bir araya gelmiş olduk... Sonrasında da Balat turuna çıktık, Balat sokaklarını fotoblogger Yeşim Mutlu ile keşfettik...

Günümüz artan teknoloji ve sosyal medya kullanımı hekimlerimizin de dijital platformu daha sık kullanmasına neden oldu. Artık hekimlerin fiziksel olarak gördükleri hastalar dışında her geçen gün artan bir sanal hasta portföyleri de var.


Yenilenen web sitesi ile Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ferit Demirkan’a hastaları her platformdan kolaylıkla ulaşabilecek.


Uluslararası hastaları da içeren bu sanal kitle özellikle estetik cerrahi için hekim arama ve görüşme aşamalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Web sitelerinden planlanan işlemlerle ilgili bilgiler alınırken, YouTube'da girişim videoları seyrediliyor, sosyal medyada da hekimlerin nasıl bir insan oldukları, değerleri ve yaklaşımları bakımından fikir ediniliyor.


Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ferit Demirkan, ortaya çıkan bu ihtiyacı yönelik olarak internet bilgilerini ve sosyal medyayı birleştiren, hastaların hekime direkt erişimini kolaylaştıran ve kişisel tıbbi bilgilerini arşivleyebilecekleri  HYPERLINK "http://www.feritdemirkan.com"www.feritdemirkan.com imzası ile yepyeni bir web sitesi tasarladı.5 site tek bir adreste
"Kişiye Özel” isimli bölüme kayıt olan hastalar kendilerinin Dr.Ferit Demirkan 'a yaptırdıkları işlemlerle ilgili öncesi-sonrası fotoğraflarına bu web sitesi üzerinden online olarak ulaşabilecekler. Sadece hastanın kendi şifresi ile girilebilen bu bölümde, yapılan işlemlerde kullanılan silikon implant veya dolgu maddesi gibi malzemelerin etiket ve barkodları da yer alacak. Bu şekilde hastaların malzeme ile ilgili garanti ve bireysel dosyalama ihtiyaçları da online karşılanabiliyor. Arzu edildiğinde yine bu bölümden görüntülü bir platform üzerinden Dr.Demirkan ile yüz yüze görüşme de yapılabilecek.

“Estetik ve plastik cerrahinin hemen bütün alanlarını içeren ve çeşitli alt mikro siteler içeren bir bilgi arşivi olan sitenin bir de arama motoru mevcut. “ diyen Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ferit Demirkan, “Böylece aradığınız konuda istediğiniz başlığı şu an mevcut 5 site içinde daha kolay bulabileceksiniz. Yer aldığım bütün sosyal medya platformlarına web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.” diyor.

E-bülten üyeliği de mevcut
e-Bülten kısmına üye olursanız dijital medyada Dr.Demirkan tarafından yayınlanan bütün haberler aynı gün posta kutunuza gönderiliyor. Aynı bültenlere Lifestyle bölümündeki “Yazılarım” bloğundan ulaşarak ilgili kişiler kendi yorumlarını da ekleyebiliyor.
Bana sor köşesinden direkt olarak soruları ve/veya fotoğraflar gönderip Dr.Demirkan'dan sanal bir ön değerlendirme alınmasını da mümkün. Tüm bunların yanı sıra Dr.Demirkan'ın sosyal içerikli yemek yazıları ve gezi fotoğrafları da yine lifestyle köşesindeki bloglarda yer alıyor.
Prof. Dr. Demirkan, “Bir web sitesinin hiç bir zaman tam bitmediğini, çünkü yaşaması için sürekli değişen ve gelişen bir dinamiği olması gerektiğinin de altını çiziyor.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...