5 Nisan 2015

Trattoria Enzo'da Öğle Yemeği...

 Geçtiğimiz haftalarda arkadaşım Esra bizi çok güzel bir öğle yemeğine davet etti. Arkadaşlarla bir araya gelip, güzel sohbet eşliğinde yemek yemek çok da iyi geldi... Mekan olarak Akasya Acıbadem'de bulunan Trattoria Enzo'da buluşup şahane İtalyan lezzetleri ile tanıştık. Bizim için hazırlanmış eşsiz lezzetleri deneyimledik... 
İtalyan mutfağını seviyorsanız ve yolunuz Akasya Acıbadem'e düşerse en üst katta bulunan, şahane bir terasa, şık bir atmosfere, güler yüzlü personele sahip Trattoria Enzo'ya mutlaka uğrayın. Hatta bir gün rotanızı mutlaka buraya yönlendirin... Çocuklar için de herşey tamam, mama sandalyesi, rengarenk kalemler ve tabii boyama sayfaları...
  
O gün benim tercihim somon yemekti (yine diyet meseleleri) ama aklım harika makarna ve pizzalarda kaldı... Mutlaka tekrar tatmak için gidilecek kesin. Ama diyet miyet dinlemedim tatlılara hayır diyemedim :) 


2

Bu güzel gün için öncelikle "latigül" Esra'ma, zarif hediyeleri ve eşsiz lezzetleri ile bizlere bu keyfi yaşatan İstanbul Yiyecek İçecek Grubu yöneticilerine ve çalışanlarına çok teşekkür ederiz...

"Trattoria Enzo" Hakknda; 

Türkiye’de gastronomi sektörüne öncülük eden İstanbul Yiyecek İçecek Grubu, yepyeni bir restoranı İstanbul’a kazandırdı. Özel olarak üretilen günlük taze makarnaları, 

ızgarada ve odun fırınında hazırlanan pizza çeşitleri, özel şarapları ve güçlü kalite/fiyat dengesiyle ciddi bir fark yaratacak olan “Trattoria Enzo”, Akasya Acıbadem’de Mart 2014’de hizmete açıldı.
   
Mikla, numnum gibi öncü markaları yaratan İstanbul Yiyecek İçecek Grubu (İYİG)’nun kurucu ortağı olan Mehmet Gürs, yepyeni bir restoranı daha Türkiye ile tanıştırdı. Akasya Acıbadem ’de hizmete giren “Trattoria Enzo”, İstanbul’un gözde mekanlarından biri oldu.

Lezzetli İtalyan ev yemeklerini İstanbul’a taşıyan Trattoria Enzo’da günlük el yapımı taze makarnalar, doğru mayalanmış hamur ile ızgara ve odun fırınında hazırlanan pizza çeşitleri, ithal hammadde ile kurgulanmadan ‘halen yaşayan’ taze ürünlerle yaratılan tabaklar ve özel sofra şarapları sunulacak. Yerel malzemelerle hazırlanan lezzetler ve gerçek bir İtalyan restoranını yansıtan şık ve rahat dekorasyonu ile farklılaşan Trattoria Enzo, ailece de gidilebilecek, kaliteli yemeği uygun fiyatla buluşturacak bir mekan.


İstanbul Yiyecek İçecek Grubu (İYİG) Hakkında;

1996 yılında temeli atılan İYİG, hedef müşterilerine farklı alanlarda kaliteli servis verebilmek üzere sürekli olarak kendisini yenilemekte ve hızla büyümektedir. “Hızlı ve rahat” yemek konseptinden “Rafine Mutfak” konseptine kadar gastronomi sektörünün her dalında faaliyet göstererek, yeni akımlara yön verip Türkiye’de lider konumda yer almaktadır. İstanbul Yiyecek İçecek Grubu, yeni vizyoner projelere özveri, heyecan ve başarıyla imza atmaya devam ediyor. Aralık 2012 yılında İş Girişim Sermayesi ile yaptığı başarılı ortaklık ile İYİG, sağlam adımlar ile büyümeye devam etmektedir.

İstanbul Yiyecek İçecek Grubu bünyesinde:

2005 yılında açılan Mikla Restaurant, 10 şubeli numnum’lar (İstanbul’da Kanyon, Meydan, Bağdat Caddesi, Brandium, Nişantaşı, Akasya Acıbadem ve  Ankara’da Panora, Gordion,G.O.P ve Tepe Prime), Trattoria Enzo (Akasya Acıbadem), Terra Kitchen (ÖzdilekPark İstanbul, Maslak Orjin) Kronotrop (Cihangir, Maslak Orjin) ve Anadolu’nun dört bir köşesinden titizlikle toplanan ürünlerin arşiv altına alınarak, yeni fikirlerin doğduğu, yaratıcılığı ve geleceği, geçmişin ışığında harmanlayan “laboratuvar” Mikla Lab bulunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...