30 Temmuz 2015

LEGOLAND® DISCOVERY CENTRE İSTANBUL EĞLENCE DÜNYASININ KAPILARINI AÇTI


 

Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk LEGOLAND® Discovery Centre’ı, 30 Temmuz’da İstanbul’da açıldı. Merkezin simgesi olan ve Forum İstanbul’un girişine konulan LEGO® parçalarından yapılmış 6 metrelik dev zürafa Zarife ziyaretçileri karşılarken, (AÇEV) Anne Çocuk Eğitim Vakfı’ndan gelen çocuklar rüya gibi bir dünya ile tanıştırmanın mutluluğunu yaşadılar.

 
 
(ISTANBUL) (30.07.2015)- LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, ve tüm şehre insanların ailece eğlenecekleri yeni bir merkezi kazandırmanın heyecanını yaşıyor. 30 Temmuz’da Forum İstanbul AVM’de açılan LEGOLAND Discovery Centre, LEGO® hayranları için muhteşem fırsatlar sunuyor. 3.000 m²’lik bir alana yayılan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, sunduğu eğlenceli ve öğretici etkinliklerle 3-10 yaş arası çocuklu aileler için ideal bir ortam oluşturuyor. Açılışın ilk günü (AÇEV) Anne Çocuk Eğitim Vakfı’ndan gelen çocuklar diğer çocuklarla birlikte büyülü bir dünyanın parçası olmanın mutluğunu yaşadılar.
 


 
Bu eğlenceli maceraya ilk girişlerinde ziyaretçiler 2 milyon LEGO® parçasıyla dolu bir dünyayla karşılaşıyorlar. Ayrıca ziyaretçiler 4D sinema ile yepyeni bir deneyim yaşıyorlar. LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da Master Model Builder’dan LEGO® sırlarını öğrenebilir, MINILAND’de İstanbul ve dünyadan sembol yapıtları görebilir ve çok daha fazlasını deneyimleyebilirsiniz.  LEGOLAND® Discovery Centre’da anne babaların ve çocuklarının bir arada eğlenebilmesi için her şey düşünülmüş:


 • LEGO® Fabrikası: Bu eğlenceli, interaktif fabrika deneyiminde LEGO® parçalarının yapılış yolculuğuna tanık olacak, dev ekranlarda kendi LEGO parçalarınızı ve LEGO minifigürlerinizi yaratacaksınız.
 
 • LEGO® 4D Sinema: Bir macera hikayesinin parçası olabileceğiniz nefes kesici 4D sinemamıza katılın! 
 
 • Krallık Macerası Lazer Oyunu: Canavarlara karşı puan kazanıp, prensesi kurtarmaya ne dersiniz ?
 • Merlin’in Çırağı: Merlin’in Çırağı, İstanbul’da gökyüzüne ulaşmanıza yardımcı olacak. Dolaşırken, ne kadar yükseğe çıkabildiğinizi görmek ve eğlence merkezinin geri kalanına yukarıdan bakmak için, çevirebildiğiniz kadar hızlı pedal çevirin!
 
 • MINILAND: Galata Kulesi, Aya Sofya, Sultanahmet Camii, Boğaz Köprüsü ile İstanbul’un ve Dünya'nın simge haline gelmiş ünlü diğer pek çok yapısını keşfedin.
 
 
 • LEGO® Yarışçıları: İnşa Et ve Test Et bölgesinde kendi araçlarınızı inşa edin ve hızlarını rampalarda test edin.
 
 • LEGO® Yangın Akademisi: Yangın Akademisi’ne girin ve yangınla mücadele edebildiğinizi, hayat kurtarabildiğinizi ve cesur bir şekilde tırmanabildiğinizi kanıtlayın.
 • LEGO® İnşaat Sahası: Genç, gelecek vaat eden LEGO inşaatçıları için İnşaat Sahası, yumuşak inşaat tuğlalarının bulunduğu ve vinç kabinine oturma imkanı sunan harika bir oyun alanı.
 • LEGO Model Yapım Atölyesi: LEGO® Master Builder Workshop’ta işin en iyilerinden uygulamalı ders alarak yeni ipuçları öğrenme şansınız olacak ve kendi inanılmaz modellerinizi nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz!
 • LEGO® Mağazası: Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı ilk  LEGO konsept  mağazası haftada 7 gün açık.
 • DUPLO Kasabası: En genç LEGO® fanlarımız DUPLO kasabasında büyük yumuşak oyun tuğlaları ile nasıl oynayacaklarını öğrenecekler. Bırakın hayal güçlerini kullansınlar!
 
 • LEGO® Arkadaşları Olivia’nın Evi: Karaoke partisine katılmak için Oliva’nın Evi'ne davetlisiniz!
 
 • Kafe: LEGOLAND® Discovery Centre Kafe’de LEGO® keşfinize rahatlatıcı bir bardak çay veya bir fincan kahve ile mola verin. 
 
 • Doğum Günleri: Partinizi kendiniz, arkadaşlarınız ve aileniz için unutulamayacak bir deneyime dönüştürün. En renkli doğum günü partisi, LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da sizi bekliyor!

LEGOLAND Discovery Centre Istanbul Genel Müdürü Sarper Suner “Istanbul, çok sayıda uluslararası şirketin bir arada bulunduğu bir kesişim noktası haline geldi. Biz de Türkiye ve Doğu Avrupa’da eğlence sektörünün merkezinde bulunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bizim öncelikli amacımız, ziyaretçilerimize dev bir LEGO® kutusuna atlamış hissini yaşatmak! LEGOLAND Discovery Centre İstanbul’un, anne babaların ve çocuklarının bir arada eğlenerek unutulmaz anılar elde edecekleri bir yer olmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 
LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul Hakkında Bazı Bilgiler
 • 3 yaş ve üzerindeki herkesin eğlence merkezine giriş için bilete ihtiyacı var. 3 yaş altındaki çocukların girişi ücretsiz. Yetişkinler, merkezi en az bir çocukla birlikte ziyaret edebilir. Biletinizi şimdiden almak için http://www.tixbox.com.tr/legoland-discovery-centre adresini ziyaret edebilirsiniz.
 • Kapıda giriş yetişkinler için kişi başı 37.50 TL ve çocuklar için (+3 yaş) kişi başı 30,00 TL’dir. Online bilet alırsanız tasarruf edebilir ve girişinizi garantileyebilirsiniz ayrıca girişte de öncelikli olursunuz. Dilerseniz yıllık abone olarak sınırsız giriş hakkı ve sürpriz fırsatlardan ve kart sahiplerine özel avantajlardan yararlanabilirsiniz. Yıllık abonelik ücreti yetişkinler için 95 TL, çocukları için 80 TL, internet üzerinden alırsanız %10 indirimli.

 
Merlin Entertainments Hakkında

MERLIN ENTERTAINMENTS plc, konum bazlı, aileye yönelik eğlencede öncü isimdir. Avrupa'nın 1 numaralı ve dünyanın ikinci en büyük ziyaretçi etkinlik alanı işletmecisi olan Merlin, bugün 23 ülkede ve 4 kıtada 109 eğlence merkezi, 12 otel/4 tatil köyü işletmektedir. Şirket, dünyaca tanınmış, global ve yerel markaları, yöneticilerinin ve 26.000'den fazla çalışanının bağlılığı ve tutkusu ile dünya çapında yaklaşık 63 milyon ziyaretçiye unutulmaz ve tatmin edici deneyimler sunmayı amaçlamaktadır.

Merlin'in eğlence merkezleri arasında SEA LIFE, Madame Tussauds, LEGOLAND, The London Eye, Dungeons, Gardaland, LEGOLAND Discovery Centres (Keşif Merkezleri), Alton Towers Resort, Warwick Castle, THORPE PARK Resort, Blackpool Tower, Heide Park Resort, Sidney Tower Eye ve SKYWALK bulunmaktadır. Hepsi de farklı, ilgi çekici ve yenilikçi - ve gelecekte büyük bir büyüme bir potansiyeli olan markalar. Daha fazla bilgi için www.merlinentertainments.biz sayfasını ziyaret edin.

1 yorum:

 1. Nehir gelir gelmez mutlaka gidelim benceee Alev abla,buyuleyici gorunuyor.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...