9 Temmuz 2015

Anneler En Çok Neleri Merak Ediyor?

Binlerce annenin çocukları ile ilgili fikirlerini paylaştığı, uzmanlara soru sorduğu, uzman makalelerinden yararlandığı anneliği kolaylaştıran platform anneysen.com annelerin ve anne adaylarının çeşitli yaş dönemlerinde sıklıkla sordukları soruları derledi. 

Hamilelik dönemi her kadın için şüphesiz hayatın en özel dönemi. Anneliğin başlangıcından yani hamileliğin ilk haftasından itibaren anne adayları en çok hamileliklerinin yolunda gidip gitmediğini merak ediyorlar. Hamilelik süresince yaşadıkları şikayetlerin gebelikte genelde karşılaşılan sorunlar olduğunu bilmek ve böylelikle içlerinin rahat etmesini arzuluyorlar. Olası problemlerde de problemin üstesinden gelen annelerle paylaşımda bulunmak ya da uzmanlardan aldıkları cevaplarla doğru olanı yapmak istiyorlar.
Hamilelik döneminde ayrıca bebek alışverişi de kadınlar için büyük önem taşır. Doğacak bebeğin her ihtiyacının tam olmasına çalışan anneler diğer kadınların ve annelerin fikirlerini alarak hem kaliteli hem de maliyet açısından uygun alışveriş yapmak istiyorlar. 

Bebeğin ismine karar vermek de anne adaylarının diğer annelere danıştığı konulardan. Bebeğin ismi belli ise çevreden aldıkları tepkilerle kafaları karışır, belli değil ise büyük stres yaşarlar.

Doğum şekline karar vermek de hamileliğin en zorlanılan konularından biridir. Anneysen.com kullanıcılarının bir çoğu buna karar vermeden önce uzmanların fikrini almak istiyor. 

Bazı bebekler için oldukça zor olan bebeğin ek gıdaya geçişi annelerin zaman zaman yorulmasına ve üzülmesine sebep olabilir. Bebeğine her gün doğru besin içeriklerini hazırlayıp sunmaya ve bebeğinin beslenme alışkanlıklarının temelini doğru atmaya çalışan anne için önemli bir sınav bu dönem. Bu sebeple de farklı tariflerin tadların en çok araştırıldığı dönem.

1-3 yaş dönemi bebek için en önemli dönemlerden. Bebeğin hızlı büyüme evresine girdiği bu dönemde yürümeden koşmaya, kendini beslemeden tuvalet eğitimine, 2 yaş döneminden konuşmaya her bir madde çok merak edilen konulardan. 

Anneden ve evden ayrılmaya başlayan çocuğun artık okul, dersler ve sorumluluklar dönemi gelmiştir. Bu dönemde anneler ders çalışmak istemeyen, okulda sorunlar yaşayan ya da çocuğun belirli konularda gelişimini sağlamak üzere fikir almak ve danışmak isterler. 

Ergenliğe adım atan çocuk için annelerin bilmek istediği öncelikli konular cinsellik, sınavlar, üniversite tercihi, ergenlik psikolojisi, ergen çocuğa yaklaşım.  

Çalışan anne olmak, eşle ve eşin ailesi ile ilişkiler, kadın sağlığı, kadın ve anne psikolojisi, beslenme, diyet, spor ve güzellikle ilgilili tüm konular ve yemek tarifleri de annelerin kendileri için merak ettikleri diğer konular.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...