17 Haziran 2015

Eau Thermale Avène Güneşten Koruma Ürünleri

Eau Thermale Avène Güneşten Korunma Ürünleri güneşin ciltte oluşturabileceği zararlara ve yüksek UV faktörlü güneş koruyucu kullanmanın önemine dikkat çekmek adına Dermatoloji Uzmanı Dr. E. Pınar Güzel’in katılımıyla 10 Haziran’da bir basın toplantısı düzenledi.
 
Pierre Fabre Dermokozmetik Türkiye Genel Müdürü Orhan Koçer, Eau Thermale Avène Ürün Müdürü Simge Ertuncay ve Dermatoloji Uzmanı Dr. E. Pınar Güzel’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda güneşten korunmanın önemi anlatıldı.
 

Toplantıda kullanılan özel ultraviyole (UV) kamera çok dikkat çekti. Ultraviyole kamera, UV ışınlarının ciltteki etkisini, deri altında yıllar boyu oluşan lekelenmeleri ve güneş koruyucunun koruma özelliğini, tüm çıplaklığıyla ortaya koyarken, kamerayı deneyimleyen davetlilerde şaşkınlık yarattı. Davetliler hem çok şaşırdılar hem de Dermatoloji Uzmanı Dr. E. Pınar Güzel’den güneşten korunurken neler yapmaları gerektiği konusunda bilgi aldılar.
 
 
Güneşten korunmanın önemi ve UV kamerayla ilgili değerlendirme yapan Pierre Fabre Dermokozmetik Türkiye Genel Müdürü Orhan Koçer, “Biz Eau Thermale Avène Güneşten Korunma Ürünleri ile, yıllardır güneşten korunma konusunda bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Yenilenen formülü ile Avène Güneş Ürünleri ve kampanyalarımız ile tüketicileri bilinçlendirmeyi, güneşten doğru şekilde korunarak güneşle dost olmalarını istiyoruz. Güneş; yanıklar lekelenme, foto yaşlanma gibi estetik ve daha basit zararların yanında maalesef cilt kanserlerine de yol açmaktadır. Bu nedenle tüketicilerin bilinçlenerek güneşin zararlarına karşı kendilerini ve sevdiklerini korumaları bizler için çok önemli. Bu toplantıda kullandığımız özel kamera, UV ışınlarının ciltte yarattığı lekelenmeleri tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor. Eğer ultraviyole kamera ile cildinizi incelerseniz gözle görülmeyen koyuluklar dikkatinizi çeker. Güneşin dostunuz olmasını istiyorsanız UV korumalı güneş kremlerini kullanmanız gerekir. Zira bu 2 kameradan izleyeceğiniz gibi güneş kremi sürülen cilt normal gözle bakıldığında normal bir görüntü verirken, ultraviyole kameraya yansıyan görüntüde UV ışınlar güneşten koruyucu tarafından bloke edildiği için simsiyah ”dedi.

 
Dermatoloji Uzmanı Dr. E. Pınar Güzel “güneş ve cildimiz” ile ilgili olarak; “Güneş yeryüzündeki tüm canlılar için yaşam kaynağı. Mutluluk hormonu seratonini, kandaki oksijeni ve dolaşımı arttırması, metabolizmayı hızlandırması ve D vitamini sentezini düzenlemesi bunlardan birkaçı. Bebekler pürüzsüz ve mükemmel bir cilt ile doğarlar fakat yıllar geçtikçe cildimiz güneş ışınlarının neden olduğu bozulmalara maruz kalır.” dedi. Güneşin ''birikici'' zararlı etkisinin çocuklukta başladığını, birikerek belli bir yaştan sonra tahribatının ortaya çıktığını anlattı. “Güneş ışığına direkt olarak uzun süre maruz kalmak, bazı cilt problemlerini ve hatta cilt kanserini bile tetikleyen bir faktör. Bu yüzden güneşe çıkmadan yarım saat önce cildimize uygun, yüksek UV korumalı bir güneş ürünü sürerek güneşe çıkmalıyız” dedi.
 

Toplantıda Avène Ürün Müdür Simge Ertuncay; Eau Thermale Avène Güneş Koruyucularının, Avrupa ve Amerika kanser dernekleri tarafından tavsiye edilen, sadece 4 adet filtre ve minimum kimyasal ile yüksek koruma sağlayan, silikon içermediği için çevrede kirlilik yaratmayan doğaya saygılı ürünler olduğunu vurguladı.

Vera Yıldız Park’ın büyüleyici İstanbul manzarasında “Güneş sizi nasıl görüyor? Güneşin cildinizde yarattığı tahribatın farkında mısınız? Güneş dostunuz mu?” sorularına yanıtlar bulan davetliler, neşeli yaz müziğinin etkisiyle hoş anlar geçirdiler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...